47°F
weather icon Clear

Las Vegas Valley preps signing day list

Updated February 6, 2020 - 5:12 pm

Below is a list of athletes who signed Wednesday or during the early signing period. Coaches are encouraged to add or correct information by emailing Jason Orts at jorts@reviewjournal.com.

This list will be updated throughout the day.

Football

Arbor View

Cory Hall, DL, Northern Arizona

Easton Jones, K/P, Southern Utah

Rickey Jones, DL, Southwest Minnesota State

Israel Mann, OL/DL, Southwest Minnesota State

Daniel Mitchell, RB, Minnesota-Duluth

Trent Whalen, LB, Southern Utah

Darius Williams, FB, Ottawa (Ariz.)

Bishop Gorman

Micah Bowens, QB, Penn State

Bryan Certain, LB, Northern Arizona

Hayden Engel, OL, Portland State (Ore.)

Dahlin Mesake, DL, Utah State

Rome Odunze, WR, Washington

Mark Person, DL, Southwest Minnesota State

James Petrie, TE , Southwest Minnesota State

Zach Philippi, LB, Benedictine (Kan.)

Lincoln Tuioti-Mariner, DB, Air Force (Colo.)

Bonanza

Jacob Zafarano, OL, Madonna (Mich.)

Calvary Chapel

Braydon Smith, DL, Concordia College (Minn.)

Centennial

Troy Miller, DB, Dixie State (Utah)

Jordan Smith, RB, Eastern Illinois

Desert Oasis

Brandon Cuevas, OL, Colorado State-Pueblo

Desert Pines

Joe Brown, OL, Northern Colorado

Gabriel Lopez, DL, Washington State

Will Paden, LB, Dixie State (Utah)

Jonathan Pickett, DL, North Texas

Darius Stewart, DB, Northern Colorado

Elijah Wade, LB, Northern Colorado

Darnell Washington, TE, Georgia

Faith Lutheran

Max Budde, OL, Colorado State-Pueblo

Hunter Kaupiko, LB, San Diego State (Calif.)

Peyton Thornton, TE, Montana State

Noah Vernon, WR, Ripon (Wis.)

Dana White III, DB, San Diego

Foothill

Jakob Petry, WR, Mary (N.D.)

Tofa Wilson, DL, Northern Colorado

Green Valley

Mason Buttel, OL, Mary (N.D.)

Zane Maningo, DL, Portland State (Ore.)

Las Vegas

Miles Davis, WR, BYU

Devyn Perkins, DB, Dixie State (Utah)

Legacy

Carlos Julian, RB, Jamestown (N.D.)

BJ Phillips, WR, Southwest Minnesota State

Lee Wilson, DL, Southwest Minnesota State

Liberty

Alofaletauia Maluia, OL, Northern Arizona

Halatoa Tai, DB, Air Force (Colo.)

Moapa Valley

Kellen Wallace, OL, Eastern Washington

Shadow Ridge

Cameron Woods, TE, Mary (N.D.)

Valley

Jarrett Zibert, QB, Ripon (Wis.)

Baseball

Basic

Zach Hose, Big Bend (Wash.)

Dalton Miller, Big Bend (Wash.)

Bishop Gorman

Dominyck Bullard, IF, College of Southern Nevada

Trevor Meisner, OF/P San Francisco (Calif.)

Andres Rodriguez, P, Caldwell (N.J.)

Carson Wells, OF, USC

Legacy

Fabian Torres, College of Southern Nevada

Silverado

Caleb Hubbard, 2B, College of Southern Nevada

Boys Basketball

Bishop Gorman

Noah Taitz, G, Stanford (Calif.)

Boys Golf

Bishop Gorman

Skyler Ngo, San Diego State (Calif.)

Boys Lacrosse

Faith Lutheran

Drake Mosher, Att, Colorado-Mesa

Boys Soccer

Bishop Gorman

Caden Buckley, MF, Santa Clara (Calif.)

Brophy Howard, MF, St. Mary’s (Calif.)

Boys Swimming

Bishop Gorman

Dylan Becker, Utah

Legacy

McKay Mickelson, UNLV

Boys Track and Field

Arbor View

Nautus Moore, Sprints, Sacramento State (Calif.)

Valley

Christian Franklin,UNR

Boys Volleyball

Bishop Gorman

Aidan Napoli, RS/S, Endicott (Mass.)

Girls Basketball

Legacy

Samantha Greene, F, Arizona Christian

Girls Lacrosse

Bishop Gorman

Hannah Park, MF, North Central (Ill.)

Regan Schunk, MF, Pomona Pitzer (Calif.)

Faith Lutheran

Alex Mojado, GK, Lawrence Technological (Mich.)

Green Valley

Alysa Strough, Att, Fort Lewis (Colo.)

Girls Soccer

Arbor View

Emily Ambrose, D, Midland (Neb.)

Abby Cassano, MF, Briar Cliff (Iowa)

Carmen Endicott, MF, Alabama-Huntsville

Bishop Gorman

Cambrie Arboreen, D, Fordam (N.Y.)

Camden Berry, MF, Brown (R.I.)

Marissa Garcia, MF, Colorado-Colorado Springs

Jaden Terrana, F, Rider (N.J.)

Girls track and field

Centennial

Kennedy Brace, Sprints, Miami (Fla.)

Girls Swimming

Bishop Gorman

Emma Breslin, Colorado State

Girls Volleyball

Arbor View

Aleiya Cintron, OH, Southern Utah

Faith Lutheran

Anna Massari, MB, Point Loma (Calif.)

Bishop Gorman

Tommi Stockham, OH, Indiana

Legacy

Alyssa Fuller, DS, Western New Mexico

Jazmyne Walker, OH, College of Southern Nevada

Softball

Basic

Shelby Basso, Furman

Silverado

Kathryn Carder, P/OF, Chapman Chapman (Calif.)

Wrestling

Valley

John Baloyot, Missouri Valley

Keayon Morris, Hannibal-LaGrange (Mo.)

Don't miss the big stories. Like us on Facebook.
THE LATEST
State prep wrestling meet results

Here are Saturday’s results for the championship and third-place matches at the Class 4A, 3A and 2A state wrestling meets.

Roundup: Centennial opens playoffs with big win

Taylor Bigby began what it hopes will be a run to a record-breaking sixth consecutive Class 4A state title with an 87-12 win over Arbor View on Thursday.